Jak znaleźć zagubiony telefon?
11

kwi

Jak znaleźć zagubiony telefon?

Zgubienie telefonu komórkowego może być wstępem do poważnych problemów. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że musimy pożegnać się z nim na zawsze, nie brakuje bowiem narzędzi, które ułatwiają odnalezienie tego rodzaju zguby.

Zainteresowanie nimi nie powinno budzić zaskoczenia, trudno bowiem nie zgodzić się z tym, że w telefonie nie upatruje się współcześnie wyłącznie narzędzia wykorzystywanego do komunikacji głosowej. Coraz częściej zmieniają się one w przenośne komputery, w których chętnie przechowuje się dokumenty i zdjęcia – często takie, których nikt postronny nie powinien zobaczyć. Często pliki te są cenniejsze nawet od samego telefonu. Kolejne wyzwanie związane z telefonem komórkowym dotyczy tego, że jest on noszony przez nas przez cały czas, a tym samym może się nam zapodziać na skutek zwykłego roztargnienia.

Jeśli miało to miejsce w domu, wcześniej lub później dojdzie do jego odnalezienia, jeśli jednak zgubiliśmy telefon poza domem, nasza sytuacja może się okazać znacznie bardziej skomplikowana. Producenci najbardziej znanych urządzeń doskonale zdają sobie jednak z tego sprawę i dość chętnie przychodzą nam z pomocą. Firma Apple przygotowała z myślą o swoich klientach usługę „Find My iPhone”. Pozwala ona na wyświetlenie lokalizacji wszystkich sprzętów tego producenta, które w danym momencie znajdują się w naszym posiadaniu. Urządzenie nie ogranicza się zresztą do namierzenia telefonu. Pozwala też na wyświetlenie odpowiedniego komunikatu do mniej lub bardziej uczciwego znalazcy, a nawet skasowanie prywatnych danych oraz trwałe zablokowanie sprzętu.

Oczywiście, korzystanie z tej aplikacji wymaga pewnego pośpiechu, urządzenie daje się bowiem zlokalizować tak długo, jak działa jego bateria. Również Google przygotowało usługę zbliżoną do tej, którą wprowadził jego największy konkurent, użytkownicy systemu Android mogą więc czuć się bezpiecznie. Tu warto skorzystać ze strony Google Play oraz odpowiedniej ikony. Menadżer urządzeń Android po zalogowaniu się do naszego okna poinformuje nas, gdzie znajduje się zagubiony telefon.