Czy śledzenie telefonu przez internet jest w ogóle możliwe?
2

maj

Czy śledzenie telefonu przez internet jest w ogóle możliwe?

Dzięki gps jesteśmy w stanie śledzić na bieżąco niemal wszystko. Dzięki temu sygnałowi wiemy gdzie aktualnie znajduje się nasza pociecha, za sprawą czipa łatwo odnajdziemy zaginionego zwierzaka. Jednak czy śledzenie telefonu przez internet jest w ogóle możliwe?

Okazuje się, że tak! Myśl technologiczna w tej dziedzinie zaszła dość daleko, aczkolwiek by móc zlokalizować utracone urządzenie, trzeba spełnić kilka podstawowych warunków. Opcja namierzania może być realizowana za pomocą dwóch sposobów. Mianowicie za sprawą modułu GPS lub na podstawie lokalizacji nadajników telefonicznych. W pierwszym przypadku, niezbędna jest aktywacja GPS, za sprawą której urządzenie może z dokładnością do kilkunastu metrów określić swoją aktualną lokalizację.

W sytuacjach w których, GPS jest wyłączony, możliwe jest sprawdzenie do jakiego nadajnika telefonicznego gsm nasz telefon jest aktualnie podłączony. Wtedy na bazie otrzymanych danych , sprawdzamy gdzie dany nadajnik się znajduje i na jakim terenie działa. By znaleźć się w posiadaniu informacji dotyczących położenia smartfona, trzeba posłużyć się kilkoma narzędziami. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa specjalna aplikacja, która przesyła dane o położeniu na wybraną stronę internetową, którą możemy odwiedzić za sprawą innego urządzenia, posiadającego dostęp do sieci. Kolejny sposób lokalizacji telefonu odbywa się bez dostępu do sieci.

Wbrew pozorom telefon nie zawsze będzie posiadał odpowiedni zasięg lub internet będzie po prostu wyłączony. Wtedy też, idealnym rozwiązaniem będzie zlokalizowanie urządzenia przez SMS. Cały ten proces odbywa się właściwie automatycznie, gdyż program wysyła na telefon sms z prośbą o aktualną lokalizację. W rezultacie, już po upływie maksymalnie kilkudziesięciu sekund otrzymujemy pozycję na mapie. Oczywiście, aplikacja daje możliwość nie tylko odnalezienia smartfonów, ale innych cennych urządzeń jak choćby tabletów lub notebooków. Warto zdecydować się na taki rodzaj zabezpieczenia, który oszczędzi nam wielu kłopotów związanych z odzyskiwaniem danych.