Śledzenie telefonów – nie daj się nabrać!
29

kwi

Śledzenie telefonów – nie daj się nabrać!

W sieci pojawiają się coraz częściej firmy, które chcą namierzać telefony. Oczywiście w wielu sytuacjach ludzie chcą z tego korzystać. Trzeba jednak pamiętać, że takie funkcje nie mają żadnych zalet. Trzeba brać pod uwagę wiele różnych elementów, trzeba się również zastanowić nad tym czy firma, które chce prowadzić takie właśnie działania jest firmą uczciwą. Na czym polega oszustwo?

Na początek będzie to wszystko wyglądało bez żadnego zarzutu. Firma oferuje szybkie uzyskiwanie informacji na temat lokalizacji telefonu. Z pomocą tego typu usług będzie można dość szybko śledzić sobie położenie urządzenia oraz jego właściciela. Będzie można zobaczyć w jakiem kierunku będzie się on przemieszczał. Coraz więcej firm chce również oferować takie usługi za niskie koszy. Często działa to na zasadzie jednego sms-a za kilkadziesiąt złotych co sprawi, że po chwili będziemy już dostawali informację o lokalizacji.

Musimy jednak zauważyć, że w wielu sytuacjach taki program w ogóle się nie sprawdza i nic nie będziemy w stanie osiągnąć. Firmy umieszczają także informację w regulaminie, że jest to zabawa i dlatego nie będą brały odpowiedzialności za to, że my będziemy jakoś na tym tracić. Śledzenie telefonu w taki sposób tak naprawdę nie będzie praktycznie możliwe i jedynie nieliczne firmy działające w sieci będą w stanie nam coś takiego zaoferować.

Dlatego tak naprawdę dostajemy często sms, w którym jest jedynie informacja o tym, że właśnie zmarnowaliśmy kilkadziesiąt złotych. Trzeba powiedzieć, że mechanizmy działania tych firm są bardzo podobne do innych sposobów naciągania ludzi w sieci. Czasami wysyłamy wiadomość, którą mamy kupić i wtedy dostaniemy dostęp do jakieś strony. W momencie, gdy zapłacimy już pieniądze okazuje się, że tak naprawdę nic nie dostaniemy. Czasami również mamy zapowiedź o niższej cenie, niż w sytuacji, gdy my złożymy dane zamówienie. Firmy tego typu w swoich działaniach starają się często właśnie naciągać klientów i okazuje się, że często się to udaje i wielu klientów się daje nabrać.